Ubarwienie Ary błękitnej

ara błękitna

Nie ma chyba na świecie osoby dojrzałej ani także dziecka, które nie wiedziało by jak może wyglądać ara. Będzie to prawdopodobnie jedna z największych oraz najmocniej charakterystycznych ptaków na świecie. Istnieje ich kilka rodzajów, które różnią się od siebie nie tylko ubarwieniem ale również rozmiarem. Najbardziej rozpoznawalna jest z pewnością ara błękitna, która to przykuwa wzrok dzięki niebieskim piórom grzbietowym a także kontrastowo, cytrynowych pierzach umieszczonych na brzuchu.

Obecnie znacznie częściej papugi tego typu, hodowane są w domach, chociaż nie zawsze jest to dla nich szczęśliwie. Ary to ptaki znaczne które potrzebują o wiele więcej przestrzeni w mieszkaniu niż odnośnie dla między innymi papużek nierozłączek albo też papug falistych. Będzie to ptak zdecydowanie większy. Potrzebować będzie mianowicie ogromnej woliery. Być może dla wielu z nasz zakup woliery nie jest dużym problemem, problemowe może jednak się okazać samo ustawienie tego typu woliery. Ara błękitna uzyskała sporą sympatię ze strony ludzi ze względu na swoją inteligencję bądź umiejętności powtarzania słów bądź zwrotów.

Cecha ta, zawsze przekonuje do siebie znaczne liczby zainteresowanych jej umiejętnościami. Nie należy jednakże spodziewać się że papuga tego gatunku będzie cichym oraz bezproblemowym lokatorem naszego domu. Na nieszczęście papugi te znane są z upodobań do roztrzaskiwania sprzętów a także przedmiotów. Z racji swoich dużych gabarytów, w czasie latanie mogą poczynić w mieszkaniu niezły bałagan.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *