Pokarm dla Nierozłączki czarnogłowej

nierozłączka czarnogłowa

Ptaki takie analogicznie jak bez liku odmiennych odmian ptaków, żyją nie jedynie na wolności ale i w ludzkich domach. Ludzie również wiele setek lat temu umiłowali sobie tego rodzaju egzotycznych przyjaciół za towarzyszy domowych. Nie bacząc na że w domach ptaki te hodowane są dosyć często, to w ich naturalnym środowisku ich liczebności wciąż spada. Dzieje się ta z tego powodu gdyż znacząca ich liczba przegrywa własne miejsca lęgowe w czasie wykarczowania drzew oraz innych działań człowieka.

Z tego powodu w każdym wypadku gdy kupujmy tego typu papugę powinniśmy warto pytać o dokument CITES który jest dowodem na to iż zwierze nie pochodzi z kłusowniczego odłowienia z ich naturalnego środowiska. Nierozłączka czarnogłowa, jest ptakiem bezproblemowym. Skoro posiadamy informacje na temat ich potrzeb. Jeśli zadbamy żeby miała ona wszystko czego potrzebuje do zdrowego prawidłowego funkcjonowania, możemy być przekonani że będziemy mieć przyjaciela na długie lata.

Ptaki te tak jak przeważająca ilość papug żyje w stadach, w pary natomiast łączy się raz do końca życia. Skoro więc chcemy kupić dla siebie papugę tego rodzaju, nie narażajmy go na smutek z racji życia samemu. Przeważająca ilość papug nie chce być hodowanym osobno! Skoro nie mamy możliwości sobie pozwolić na parkę tych ptaków, nie kupujmy ich wcale ich wcale.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Sprzedajemy.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *