Pokarm dla Afrykanki Ognistobrzuchej

afrykanka ognistobrzucha

Wyżej wymieniona licznie przetrzymywana w mieszkaniach papuga, znacznie bardziej rozpoznawalna jest pod nazwą Senegalka. Jej oficjalna nazwa natomiast to Afganka Ognistobrzucha. Ptak ten żyje nadal we własnym ekosystemie w południowych rejonach Afryki. Teraz jednak szczególnie często jest przetrzymywana w mieszkaniach, jako pupil. Z powodu swego średniego rozmiaru może być przetrzymywana prawie w każdym mieszkaniu.

Rzecz jasna woliera dla żadnej papugi z pewnością nie będzie zbyt spora, ale jeżeli jesteśmy w stanie umożliwić jej poruszanie się po mieszkaniu, zapewne ptak będzie zachwycony. Papużki tego rodzaju nie są bardzo kłopotliwe w swojej hodowli. Powinno się jednak, nie tylko w momencie papugi jaką jest Afganka ognisto brzucha bądź mnóstwa odmiennych rodzajów papug, przywiązywać uwagę na to czym je skarmiamy. Papuga ta ma wrażliwy układ trawienny a więc trzeba bacznie przywiązywać uwagę na rodzaj papuziego jedzenia.

Jak większość ptaków egzotycznych, Afganka ognisto brzucha kocha owoce, warto często dawać im jabłka, gruszki, śliwki oraz winogrona. Poza dietę należy wzbogacać o pietruszkę, kukurydzę a także buraki. Zmuszeni jesteśmy wiedzieć również o podawaniu naszemu pierzastemu przyjacielowi kostek z wapnem. Dzięki nim papuga reguluje ubytki wapnia, które pojawią się w organizmie. Jeśli brak jest zbytnio duży, a papuga nie ma go w jaki sposób uzupełnić, może to doprowadzić także do kompletnego wyczerpania organizmu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Garnek.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *