Papużka falista i jej rozmiary

papużka falista

Papużka falista może być przyjacielem idealnym dla ludzi którzy jako laicy chcą mieć do czynienia z hodowlą ptaków. Ich hodowla nie jest problemowa, ptaki takie mogą mieć niezwykle piękne upierzenie. Można je dostać w z pewnością wszystkich, możliwych barwach od bieli po zieleń oraz błękit czy intensywną żółć. Papużka falista jest skrzydlatym pupilem małych gabarytów dal tego nie posiada ona więc dużych wymagań jeżeli chodzi wielkość klatki.

Prawdą jest iż klatka dla skrzydlatego pupila nigdy nie będzie zbyt dużych rozmiarów, ale w sytuacji umożliwimy jej kilka chwil wolnościowego rozprostowania skrzydeł w pokoju choć kilka razy w ciągu tygodnia, ptasia woliera nie musi mieć tak dużych rozmiarów. Trzymanie ich w mieszkaniach nie nie jest związane także z zasadniczymi kosztami, tak więc na hodowanie ich może sobie pozwolić nawet młoda osoba. Skąd wziąć papużkę? Przede wszystkim możemy ją nabyć w sklepie zoologiczny.

Niestety ptaki pochodzące z takich miejsc, licznie są bardzo nerwowe, mogą także zostać zarażone jedną z wielu chorób. Zdecydowanie większą gwarancję iż nasz pierzasty przyjaciel będzie zdrowy może dać nam hodowla ptaków. Zwłaszcza jeżeli jest ona niewielka i opiera się głównie na pasji obserwowania tych ptaków nie natomiast okazji do zarobku. Ofert sprzedaży można poszukiwać głównie w Internecie jak i w prasie dla hodowców ptaków.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *