Klatka dla Rozelli Białolicej

rozella białolica

W rodzimym kraju znacznie bardziej znane jest trzymanie ptaków w naszych mieszkaniach. Dzieje się tak nie tylko z racji jej bajkowego ubarwienia ale również prostoty ich oswajania. Wbrew pozorom papuga ma możliwość stać się nie jedynie mądrym ale także nawiązującym dobry kontakt przyjacielem domowym. Jedną wśród ogromnej liczby wielu ptaków chętnie trzymanych w mieszkaniach jest Rozella białolica. Jest to na pewno jedna z najbardziej barwnych papug, trzymanych w mieszkaniach.

Są nie tylko bardzo towarzyskie ale również nie maja sporych wymagań za równo mieszkaniowych jak i karmowych. Wielu ludzi posiada je w specjalnie do tego celu postawionych klatkach, znajdujących się na zewnątrz. Tak naprawdę mogą one być w nich przetrzymywane także przez okrągły rok, ponieważ bez problemowo znoszą niskie temperatury. Rozella Białolica, jest ponadto ptakiem bardzo prędko przekonującym się do człowieka, zazwyczaj potrzeba parę dni i mamy możliwość do obserwacji pierwszych efektów. Wytrwałym, nawet udało się nauczyć je paru zwrotów. Rozella Białolica kocha jabłka i marchew, którą jednak należy im odpowiednio dawkować.

Najważniejszym elementem ich jadłospisu stanowi głównie proso, słonecznik oraz owies. Na pewno warto zapewnić im także stały dostęp do składników mineralnych w postaci wapnia. Bez nich może dojść do odwapnienia organizmu a w końcowym etapie także do śmierci papugi. Gotowe tego rodzaju kostki warto kupić w sklepie z artykułami dla zwierząt.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie E-zwierzeta.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *