Wróbliczka zielonorzytna i jej odmiany

wróbliczka zielonorzytna

Znaczna liczba ludzi w dzisiejszych podejmuje decyzję o trzymaniu w swoich domach papug. Prawdopodobnie dzieję się tak z tego powodu ponieważ ptaki w odniesieniu do setek innych zwierząt domowych nie wymagają aż tyle uwagi opiekuna. Przede wszystkim gdy posiadamy dwóch osobników jednej odmiany, możemy być pewni iż w czasie naszej nieobecności w domu, nie cierpią one nazbyt dotkliwie. Jedną z częściej trzymanych ptaków w mieszkaniach jest wróbliczka zielonorzytna.

Zainteresowanie swoim gatunkiem zawdzięcza ona nie tylko ciekawemu upierzeniu ale także niewielkiej wielkości. Dzięki temu| na jej trzymanie może sobie pozwolić prawie każda osoba, ponieważ nie zajmuje ona wiele miejsca a jej pielęgnacja nie jest specjalnie kosztowne. Według opinii pasjonatów skoro naszym marzeniem jest zdobycie przede wszystkim towarzysza nie tylko osobnika do rozrodu, musimy kupić osobnika ptaka wróbliczka zielonorzytna, która to wychowała się w klatce.

Te, importowane z egzotycznych krajów, są szczególnie przestraszone i może się stać tak że oswojenie ich nie będzie nigdy możliwe. wróbliczka zielonorzytna spożywa zazwyczaj nasionami, takimi jak słonecznik, albo też proso. Tak jak przeważająca liczba ptaków kocha owoce, czego nie warto im odmawiać jeśli chcemy by nasz przyjaciel był zdrowy. Warto zadawać im suszone figi i jabłka. Szczególnie lubią także marchew. Tutaj jednak należy wprowadzić pewne ograniczenia i marchew podawać jedynie kilka razy w tygodniu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Prostodzioby.fora.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *