Wygląd żółwi

Jak wiadomo żółwie są odrębnym gatunkiem, które wyróżnia kilka wspólnych cech. Przede wszystkim, ciało wszystkich żółwi, pokrywa pancerz. Jest to tak charakterystyczna cecha dla wszystkich żółwi, że aż głupio o niej wspominać. Oglądając pancerz żółwia, mamy wrażenia ze dotykamy czegoś pięknego. Tak na prawdę powstanie pancerza nie jest aż tak ładne.

Odpowiednia pielęgnacja żółwia

Posiadacze żółwi, muszą zdawać sobie sprawę, z tego, że wymagają one od nich specjalnej pielęgnacji. Żółwie trzeba co jakiś czas myć. Tylko w ten sposób, będą nas cieszyć swoim pięknym wyglądem w terrarium. Przede wszystkim, żółwie, te które występują w Polsce nigdy nie piją wody z otwartych zbiorników. Płyny pobierają z porannej rosy.

Żółw lamparci (ankan) – żółwie lamparcie

Żółw ankan należy do żółwi lamparcich. Ma swoje zalety i wady jak każdy inny żółw. Żółwie należą do najbardziej ubarwionych ląd owców. które przyciągają swym wzrokiem wiele ludzi. Ich pancerz jest przeważnie kolorowy i wygląda bardzo ładnie. Niektórzy nawet się nim zachwycają. Oczywiście gady te dorastają do rożnej wielkości i nawet dorosły osobnik może mierzyć […]