Szynszyle

Każdy kto decyduje się na zakup szynszyla, powinien dowiedzieć się o nim kilku istotnych informacji, bo w końcu warto by wiedział z kim tak naprawdę mieszka. Otóż szynszyle pochodzą z Ameryki Południowej. Do zamieszkania wybierają przede wszystkim jałowe jak i suche tereny Andów.

Szynszyle lubią żyć w stadach, dlatego też z reguły przebywają w grupach liczących około sto osobników, a więc jest ich dość sporo. Lubią schronić się na przykład w szczelinach skalnych, grotach i małych przedsionkach, które tworzą w różnorodnych usypiskach kamieni. Jak wiadomo, szynszyle można dziś hodować również w domowych warunkach. Trzeba tylko odpowiednio przygotować klatkę, a następnie zadbać o stosowne wyżywienie.

Warto pamiętać i mieć na uwadze fakt, iż szynszylami tak jak wszystkimi innymi domowymi zwierzakami, trzeba odpowiednio zająć się każdego dnia. Jeżeli ktoś nie dysponuje czasem, nie powinien decydować się na taki zakup, gdyż tylko odpowiednio pielęgnowane szynszyle będą żyły w szczęściu i zdrowiu, co przełoży się na długość życia.One thought on “Szynszyle

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Zgadzam się, że tylko szynszyle, które są odpowiednio pielęgnowane żyją w zdrowiu, szczęściu i przedłuża to długość ich życia. Niestety bardzo często ludzie o tym zapominają. Cieszą się z szynszyla przez pierwsze miesiące, a później zapominają o nim i mniej cieszą się. Bardzo dużo cennych informacji znajduje się na stronie http://www.szynszylek.pl/ z której trafiłem tutaj. Polecam rozbudować dział gryzonie o dodatkowe zwierzątka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *