Świnki morskie

Świnka morska może być świetnym zwierzakiem dla najmłodszych hodowców. Głównie z tego względu, iż w rzeczywistości zwierzątka te nie mają szczególnych wymagań. To po prostu oznacza, że nie potrzebują skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, a poza tym są łagodne, gryzą bardzo rzadko i są przede wszystkim towarzyskie. Zwierzątko to dość szybko przyzwyczaja się do ludzi, a w głównej mierze do swojego właściciela.

W celu rozpoczęcia hodowli świnki morskiej, trzeba przede wszystkim stworzyć jej odpowiednie warunki do zamieszkania. Należy zaopatrzyć się w takie elementy jak klatka, ściółka, żywność, siano, poidło i miska na jedzenie. Wybierając klatkę, warto wybrać jak największą, aby świnka morska czuła się w niej swobodnie. Trzeba podkreślić, że duża klatka nie wymaga tak częstego czyszczenia, co powinno być wygodne dla hodowcy. Po jej zakupie, należy przede wszystkim ustawić klatkę w odpowiednim miejscu. Należy pamiętać, że klatka musi być umieszczona w taki sposób, aby nie była narażona na promienie słoneczne, albo też na wysoką temperaturę wynikającą z obecności grzejnika. Świnka morska nie stawia szczególnych warunków jeżeli chodzi ogrzewanie czy oświetlenie.

Podstawowym pokarmem tych zwierzątek są świeże owoce jak i warzywa, a konkretnie kapusta pekińska, buraki, papryka, ogórek, marchew, pietruszka, seler, cukinia, dynia i inne tego typu przysmaki. Dla świnek morskich można też podawać różne mieszanki ziaren, które można bez problemu kupić w dobrych sklepach zoologicznych. W sklepach jest niezwykle duży wybór tego rodzaju pokarmów. Świnka morska powinna mieć pod dostatkiem siano. Trzeba je karmić od 2 do 3 razy dziennie. Klatkę takiej świnki warto wyposażyć w specjalne poidełko, aby świnka mogła spokojnie pić, bez rozlewania wody. Podana w zwykłej misce zapewne szybko znikałaby z naczynia, ponieważ świnka lubi psocić, skakać, biegać, więc trudno byłoby zachować pełną miseczkę. Świnka morska to ładne zwierzątko, a przy tym zabawne. Może być przyjacielem dla wszystkich mieszkańców domu.One thought on “Świnki morskie

  1. Kiedyś miałam jedną świnkę morską. Niestety odeszła ale uważam, że miała dobrze i dosyć długo żyła. Nazwałam ją Milutka i reagowała jak wołałam ją. Dużo czasu ze sobą spędzaliśmy. Artykuł bardzo ogólny ale fajnie czyta się. Szczegółowe informacje można znaleźć na http://www.swinka-morska.pl/ jakby ktoś miał potrzebę zapoznać się bardziej z tematem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *