Pielęgnacja i hodowla Patagonki

patagonka

Jak powszechnie wiadomo ptaki cieszą się wciąż wzrastającym zainteresowaniem wśród ludzi, nie jedynie w Polsce lecz i na całym globie. Odmianą z coraz to bardziej znanych papug w Polsce jest Patagonka. Jest to ptaszek nie małych gabarytów oraz pomimo że jej kupno związane jest ze sporym wydatkiem łączącym się z kupnem jedynie papugi a także koniecznej sporej woliery, pasjonaci tego typu uważają że rzeczywiście warto! Patagonka spostrzegana jest jako ptak szczególnie inteligentny i szybko oswajający się.

Jest to tak naprawdę prawda, jednak w wypadek że nabędziemy ptaka który został wykarmiony przez hodowcę. W przypadku zwierzęcia zakupionego z woliery w której miał on nikły kontakt z człowiekiem może się okazać że ptak nigdy nie stanie się w pełni oswojony. Ptak ten z powodu własnej inteligencji zdarza się że sposobów chcieć przykuć uwagę własnego właściciela. Często jest to niszczenie sprzętów lub też wyrzucanie ziemi z pojemników na kwiaty. Na nieszczęście papugi te są wyjątkowo krzykliwe co prawdopodobnie spotka się uzasadnionym złością pozostałych mieszkańców domu a nawet bloku.

Powinniśmy także liczyć się sytuacją że nasza Patagonka będzie szczególnie zazdrosna o nasze względy, z tego powodu również powinno się długo się zastanowić nad jej kupnem skoro posiadamy dziecko, bo może je ona mocno dziobnąć. W takim wypadku przemyślmy jeszcze raz kupno małej papugi, mniej niebezpiecznej dla małego dziecka.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Zoomia.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *