Pielęgnacja i hodowla Patagonki

patagonka

Jak powszechnie wiadomo ptaki cieszą się wciąż wzrastającym zainteresowaniem wśród ludzi, nie jedynie w Polsce lecz i na całym globie. Odmianą z coraz to bardziej znanych papug w Polsce jest Patagonka. Jest to ptaszek nie małych gabarytów oraz pomimo że jej kupno związane jest ze sporym wydatkiem łączącym się z kupnem jedynie papugi a także koniecznej sporej woliery, pasjonaci tego typu uważają że rzeczywiście warto! Patagonka spostrzegana jest jako ptak szczególnie inteligentny i szybko oswajający się.

Jest to tak naprawdę prawda, jednak w wypadek że nabędziemy ptaka który został wykarmiony przez hodowcę. W przypadku zwierzęcia zakupionego z woliery w której miał on nikły kontakt z człowiekiem może się okazać że ptak nigdy nie stanie się w pełni oswojony. Ptak ten z powodu własnej inteligencji zdarza się że sposobów chcieć przykuć uwagę własnego właściciela. Często jest to niszczenie sprzętów lub też wyrzucanie ziemi z pojemników na kwiaty. Na nieszczęście papugi te są wyjątkowo krzykliwe co prawdopodobnie spotka się uzasadnionym złością pozostałych mieszkańców domu a nawet bloku.

Powinniśmy także liczyć się sytuacją że nasza Patagonka będzie szczególnie zazdrosna o nasze względy, z tego powodu również powinno się długo się zastanowić nad jej kupnem skoro posiadamy dziecko, bo może je ona mocno dziobnąć. W takim wypadku przemyślmy jeszcze raz kupno małej papugi, mniej niebezpiecznej dla małego dziecka.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Zoomia.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *