Papuga karolińska i jej historia

papuga karolińska

Na naszym globie ostatnimi czasy nie wiele lat temu żyło znacznie większa ilość gatunków zwierząt niż jest to teraz. Na nieszczęście działanie człowieka przyczyniło się do wyginięcia mnóstwa z nich, nie zachowując nawet jednego egzemplarzu. Pośród zwierząt które uległy całkowitemu wyginięciu obecna jest wśród innym papuga karolińska. Niesamowicie, barwny ptak najprawdopodobniej żyjący na terenie Stanów Zjednoczonych.

Pomimo że chciano odtworzyć gatunek, ostatnia parka tych ptaków trzymana w niewoli, zdechła w roku 1918. Istnieją dane doniesienia mówiące iż papugi te mogą jednak jeszcze gdzieś znajdować się. Ale żadne tego rodzaju pogłosek nie uległy do dziś potwierdzeniu. Ptak taki upierzony był w kilku przeważających kolorach. Większa część ptaka ma odcień zieleni pod czas kiedy głowa wraz z spodnią częścią szyi zabarwioną na kolor żółty lub pomarańczowy. Wyginiecie tych wyjątkowych papug jest skutkiem przede wszytki polowania na nie przez łowców papug którzy sprzedawali je bądź spożywali.

Największym porażką dla pasjonatów ornitologii z całego świata jest informacja że wspomnianego typu nie sposób nigdy odtworzyć. Tego rodzaju straty są bolesne nie jedynie dla ludzi gatunku ludzkiego ale również dla pozostałego systemu ekologicznego który jest z dal tego zachwiany. Aby cały system mógł wrócić do do dawnego czasu, trzeba nawet kilka setek lat, zanim ekosystem się unormuje.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Nmm.comOne thought on “Papuga karolińska i jej historia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *