Konura złota na wymarciu

konura złota

Ptak ten jest obecnie jeszcze nie wiele znana w naszym kraju. Zapewne niezwykle nie prosto jest wyszukać ją w w którymś ze sklepów zoologicznych w naszym państwie. zapewne jednak przykuje ona spojrzenie każdej osoba lubiąca ptaki egzotyczne. Jej niesamowite ubarwienie na pewno zwróci ku sobie każde spojrzenie. Konura złota zasiedla najczęściej Amerykę Południową, niestety we własnym rodzimym ekosystemie grozi jej całkowite wymarcie.

Głównie z racji nieprzerwanej wycinki roślin przeprowadzanej w tej części Ziemii Ptak ten za równo w niewoli podobnie i na wolności dożywa nie zbyt sędziwych lat. Czas jej żywota jednakże to jedynie 15 lat w czasie jeśli istnieją papugi które żyją około 50 lat. Pomimo iż Konura złota nie jest zwierzęciem sporym to jednak może być nieco kłopotliwa dla swoich właścicieli. Papuzi wrzask, zjeży włosy na rękach, i jak nie trudno jest się zorientować nie jest on miły dla naszego ucha. Ptaki takie, doskonale latają z tego powodu także sporej klatki w której będą mogły latać.

Po zrobieniu etapu aklimatyzacji możliwe jest umieszczenie jej do woliery ogrodowej, tam zapewne nie zabraknie jej przestrzeni do latania. Dobrze jest bowiem wiedzieć że papugi te posiadają niesamowite zdolności do dewastowania dla tego również ich klatka musi zostać wykonana z trwałego materiału. Inaczej pewnego dnia, możemy zorientować się że nasza klatka woliera jest nagle pusta.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Aleksandretta.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *