Chomik dżungarski

Chomik dżungarski to gryzoń, którego cechą charakterystyczną jeżeli chodzi o wygląd, jest szeroka pręga, która przebiega praktycznie przez cały grzbiet. Chomik ten ma dość zaokrąglone ciało. Samiec może mieć długość równą 11 cm, a samica zaś blisko 8 cm. Może ważyć w granicach od 30 do 55 g. Jego długość życia wynosi około 3 lata. Chomik dżungarski w naturze zamieszkuje Kazachstan, Dżungarię, Mandżurię i inne regiony świata. W tym środowisku trudni się budową podziemnych nor. Gryzoń, który nie zasypia na zimę, a jedynie obniża temperaturę swojego ciała, aby przetrwać ten trudny okres.

Tak jak wszystkie inne zwierzęta, aby móc prawidłowo funkcjonować, chomiki dżungarskie potrzebują właściwej diety. Podstawą wyżywienia powinny być pokarmy zarówno roślinne jak i zwierzęce. Wśród pokarmów zarezerwowanych dla tego osobnika znajdują się przede wszystkim trawy, zioła i owady. Każdy hodowca musi karmić swojego chomika białkiem zwierzęcym. Trzeba pamiętać, aby nie podawać im monosacharydów, co może prowadzić do różnych chorób. Chomiki dżungarskie żyją w samotności, dlatego nie powinno się trzymać kilku w klatce. Aby chomiki dobrze czuły się w domowych warunkach, trzeba zapewnić im odpowiednią klatkę, w której będą czuły się przede wszystkim swobodnie.One thought on “Chomik dżungarski

  1. Chomik dżungarski to fajny, mały gryzoń. Cena oscyluje w granicy 10 zł więc dostępny dla każdego. Choroby żadnej praktycznie nie przechodzi. Jedzenie tanie, trociny również nie należą do najdroższych. Wszystko pięknie, prawda? Jednak tak kolorowo nie jest. Kupiłem dwa i rozmnożyły się do 29 gryzoni w ciągu roku. Masakra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *